دکتر شاهرخ نوری

متخصص درد


هزینه روش جدید درمان درد دیسک کمر چقدر است ؟

اپیدورال یکی از روشهای درمانی است که متخصص درد برای درمان دیسکهای ستون فقرات و به ویژه دیسکهای کمر استفاده می کند. در این روش که بدون بیهوشی عمومی انجام می شود در قسمت پوست کمر پس از بی حسی موضعی و اطمینان از بی حس شدن آن ناحیه، یک سوزن مخصوص وارد پوست شده و پس از عبور از عضلات و لیگامان های منطقه مورد نظر به فضای اپیدورال راه می یابد.

وقتی داروی ضد التهاب در ناحیه اپیدورال تزریق می شود التهاب ریشه های عصبی رفع و پس از چند دقیقه (حدود 10 تا 15 دقیقه) درد کمر و پا برطرف می شود. بطو کل با سه بار تزریق اپیدورال در فاصله شش هفته علایم بیماری رفع می شود. البته این را هم باید یادآور شویم که تاثیر مثبت روش اپیدورال در درمان درد دیسک کمر حتی پس از انجام تزریق اول هم به وضوح پیداست.

از مزایای روش درمانی اپیدورال آنست که بصورت سرپایی انجام می شود و عوارضی که پس از انجام جراحی وجود دارد را در این روش نمی بینیم. برای بسیاری از بیماران این سوال مطرح است که هزینه درمان روش اپیدورال چقدر است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت: این روش با هزینه بسیار پایینی نسبت به جراحی( یک دهم هزینه جراحی) به سادگی و بصورت سرپایی انجام می شود. لذا بیماران به دور از هرگونه نگرانی و با هزینه بسیارکم درمان می شوند. با توجه به این نتایج، در کشورهای پیشرفته بیش از 90 درصد درد دیسکهای کمر ، دردهای سیاتیک و تنگی های کانال نخاعی با روش اپیدورال ، قابل درمان هستند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان رودکی ، روبروی مرکز جراحی اردیبهشت
تلفن : 37866034 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
یک ایرانی راه درمان ام اآدرس و تلفن مطببیوگرافیتسکین گردن درد با ورزشدرمان غیر جراحی درد دیسک مقالاتصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر