دکتر شاهرخ نوری

متخصص درد


مبتلایان به «درد دیسک کمر» چه ورزشی انجام دهند؟

حرکات ورزشی مناسب برای مبتلایان به«درد دیسک کمر»

انجام حرکات ورزشی مناسب برای دیسک کمر در حالت درازکش به ۳ روش میتواند بهبود بخش این بیماریها باشد.

روش اول: در یک حرکت میتوانید به پشت روی زمین دراز بکشید و سپس زانوهای خود را داخل شکم خود جمع کنید و با دست های خود دور زانوها را قلاب کرده و زانوها را به طور کامل به شکم بچسبانید ۱۰ ثانیه در این حالت باقی بمانید و سپس به آرامی پاها را رها کرده و روی زمین بگذارید و این حرکت را ۳ مرتبه انجام دهید، انجام این حرکت در هنگام کمردرد اشکالی ندارد.

روش دوم: در تمرین دوم میتوانید به پشت روی زمین دراز بکشید و دستهای خود را به حالت کشیده در بالای سر خود قرار دهید و سعی کنید بدن خود را بکشید مانند اینکه میخواهید خود را چند سانتی متر بلندتر کنید در این حالت عضلات شما کشیده میشود و قوس کمر شما بیشتر میشود به طوری که احساس میکنید تنها پاشنههای پا و بالای کمر شما روی زمین است ۱۰ ثانیه در این حالت باقی بمانید سپس ۱۰ ثانیه به صورت درازکش روی زمین استراحت کنید. این حرکت را ۳ بار تکرار کنید، این حرکت برای کسانیکه قوس کمرشان کم شده است و یا دیسکها یا مهرههای آنها فشرده شده است مفید خواهد بود.

روش سوم: روش دیگر این است که به پشت روی زمین دراز بکشید و پاهای خود را صاف و کشیده روی زمین قرار دهید و سپس پای راست خود را از زمین بلند کنید و ۱۰ ثانیه آن را بالاتر از زمین قرار دهید سپس پای راست را روی زمین قرار داده و پس از ۳ ثانیه استراحت پای چپ را بلند کنید و ۱۰ ثانیه آن را بالا نگه دارید سپس ۳ ثانیه استراحت کرده و حرکت را ۳ بار تکرار کنید.

منبع: شبکه خبر

لازم به یادآوری است افراد برای اطلاع بیشتر از روش جدید انواع کمردرد می توانند با شماره های 7866034 3 و 09133141114 و همچنین آدرس ایمیل Noori_shahrokh@yahoo.com با دکتر شاهرخ نوری ، انتزیولوژیست دوره فوق تخصصی درد از آمریکا تماس حاصل نمایند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان رودکی ، روبروی مرکز جراحی اردیبهشت
تلفن : 37866034 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
یک ایرانی راه درمان ام اآدرس و تلفن مطببیوگرافیتسکین گردن درد با ورزشدرمان غیر جراحی درد دیسک مقالاتصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر